Minoxidil Resmi Satış Sitesi 25 TL


Saç dökülmesi ve tekrar saç çıkması konusunda araştırmalar yapan FDA’dan onay almış ve ilaç devi Pfizer’in saç dökülmesi problemi yaşayanlara karşı geliştirmiş olduğu bir saç ürünüdür.

Amerika da bulunan dermatologların tercih ettiği ilk ve tek üründür. Saç dökülmesine karşı kullanılan diğer kozmetik hiç bir kanıtı olmamasına rağmen minoxidil kullananların yüzde 90 nın da tekrar saç çıktığı deneysel olarak kanıtlanmıştır.

Minoxidil erkek tipi saç dökülmelerinde oldukça etkilidir. Erkek tipi saç dökülmesi belirli bir bölgede olduğu gibi tepe bölgelerinde dökülen saç dökülmesi tipidir. Bayanlarda veya sağlıklı erkeklerde saç dökülmesi başın her yerinde döküldüğü takdirde bir sorun olmamaktadır. Fakat tepe bölgesinin veya şakak bölgesinin hızla artan saç tellerinin eksikliğinde hemen müdahale edilmesi gerekmektedir.

Minoxidilin kıl çıkartıcı özelliği bulunan güçlü bir losyondur. Daha ayrıntılı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz. Rogaine losyonun piyasada iki farklı ürünü bulunmaktadır. Bunlardan birisi erkekler için olanı ” %5 minoxidil” diğeri ise ” %2 minoxidil” olan losyonlardır. İçerisinde bulundurduğu yüzde minoxidilin haricinde hiç bir fark yoktur. Eğer bazı bayanlarda aşırı derece de saç dökülmesi varsa, Erkek %5 minoxidil kullanabilirler. Bunda hiç bir sakınca yoktur.

Categories: Uncategorized

2 Responses so far.

  1. Masycarry diyor ki:

    saçlarım epey forma girdi böyle giderse 4 aylık minoxidil daha kullansam kellik kapanacak gibi

  2. Broonoser diyor ki:

    hızlı kargo için teşekkürler, memnun kalırım inş…

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.